Above the Clouds

Pozor:  29.12.-31.12. nás opět zastupuje Dr. Knížek v Polabinách, děkujeme za pochopení.

!!!!!!!!!!!!!!!         Aktuálně:

Milí  přátelé, od příštího týdne zahajujeme očkování proti Covid 19  u dětí mezi 5_11 rokem věku.

Všichni, kteří jste již projevili zájem se můžete aktivně hlásit telefonicky sestřičce. Na vakcinaci máme vyhrazenu každou středu po obědě. Vzhledem k dobré dostupnosti vakcíny můžeme začít ještě před svátky, což je dobrá zpráva.

Kdo bude mít zájem o očkování proti chřipce, lze aplikovat dokonce současně s protikovidovou vakcínou, máme poslední  protichřipkové vakcíny, tak neváhejte a ozývejte se. Pokud budete mít zájem o očkování dětí starších 12 let a dospělých, pište, volejte do konce tohoto týdne, abychom stihli objednat i vakcíny pro vás.  

Pojďme všichni do toho, ať jsou i naše děti v bezpečí.  Covid je nepředvídatelný a zákeřný, tak ať si  naše děti stihnou nacvičit  jak s ním naložit  pomocí očkování a pak ať už se nám vrátí do školek, škol a do normálního života jak nejdříve to jenom půjde.  

Přátelé,

abychom zabránili šíření Covid 19 v našem zařízení , jsme nuceni trvat na tzv. covidovém režimu tak jak byl zaveden v prvních vlnách. To znamená, že budeme vyžadovat , abyste k nám s nemocnými chodili pouze po předchozí telefonické konzultaci, event. konzultaci přes Medevio.

Akutně nemocné děti budeme ošetřovat pouze s čerstvým negativním Covid Ag testem , který si, prosím, berte s sebou k vyšetření.

Jsme nuceni přistoupit k těmto opatřením, protože již dvakrát k nám přišli nemocní s aktivní Covid 19 infekcí zcela zbytečně, aniž by si doma udělali test, který je dnes běžně dostupný všem .

Je velmi složité a nepříjemné a také zbytečné pro všechny rodiče a děti, které přišli s nemocnými do kontaktu v čekárně, pak uzavírat do karantény.

Samozřejmě nic neplatí absolutně, děti bez respiračních příznaků či děti v novorozeneckém věku, malí kojenci apod. se testovat nemusí.

Prosíme o ohleduplnost.

Kdo můžete, očkujte se proti Covid 19. Existuje jen jediná kontraindikace a to přecitlivělost na složky vakcíny. Pro první dávku tedy neexistuje žádná kontraindikace.

Při chřipkových příznacích se testujte a testujte i své děti.

Děkujeme za pochopení.

22.11.2021

Prosím, preferujte pro  veškeré dotazy komunikaci přes  náš nový systém Medevio (odkaz níže), reagujeme  obratem,  jakmile je  to možné  a zároveň netelefonujeme v průběhu vyšetřování jiného pacienta, který se  právě nachází v naší  ordinaci. Zvyšujeme klid  na  práci a  tím i její  kvalitu a zajišťujeme větší soukromí  pacientům.  Můžete si stáhnout aplikaci Medevio i na mobilní telefon. Děkujeme.

1474180541630.jpg

Naše  ambulance praktického dětského lékaře zajišťuje léčebně-preventivní péči o  novorozence  a  děti  všech  věkových pásem až do 19let. Pracujeme v souladu s aktuálními  odbornými doporučeními České pediatrické společnosti, Sdružením praktických dětských lékařů a České infektologické společnosti.  Naším prvním i posledním zájmem je  vždy dobrý zdravotní stav každého pacienta. Klademe důraz na vakcinační preventabilitu závažných infekčních onemocnění. 

PEDIATRIE CHLAPKOVÁ S.R.O. TEAM

starají    se   o  vás...

web  jaja_edited.jpg

JAROSLAVA CHLAPKOVÁ

vaše  lékařka

lenička_edited.jpg

LENKA HUŠKOVÁ

vaše  sestřička

Je  nám ctí, že  součástí našeho týmu nadále zůstává MUDr. Jana Šálková, v  občasných nepravidelných zástupech.

ZAJIŠŤUJEME:

Preventivní prohlídky

První vyšetření novorozence v domácím prostředí 

Kojenecké a  laktační poradenství

Očkování a vakcinační  poradenství

Výživové poradenství

Diagnostiku a  léčbu akutních stavů

Diferenciálně-diagnostickou rozvahu a návrh  řešení chronických obtíží

Poradenství  pro rodiče dětí s autismem

Poradenství  pro rodiče dětí se vzácnými chorobami

Nastřelování naušnic

Administrativně-posudkové služby

Streptest - okamžitý průkaz streptokokové infekce

Okamžité stanovení CRP

NOVINKA: Okamžité stanovení novorozenecké žloutenky bez nutnosti krevního odběru

 

Portrait of Boy

NEMOHU BÝT   TAKOVÝM  POKRYTCEM,  ABYCH ÚZKOSTLIVĚ PEČOVALA O  KAŽDÝ KAŠLÍK  ČI PUPÍNEK  DÍTĚTE A ZÁROVEŇ POKAŽDÉ VĚDĚLA, ŽE  TOTÉŽ DÍTĚ  JE  V PERMANENTNÍM RIZIKU SMRTELNÉHO ONEMOCNĚNÍ TETANEM A ABYCH SE PŘITOM  TVÁŘILA, ŽE JE TO  V POŘÁDKU.

CTÍM HIPPOKRATOVU PŘÍSAHU A STOJÍM VŽDY  ZA SVÝM PACIENTEM. COŽ ALE NELZE, POKUD SE RODIČ POSTAVÍ MEZI NÁS A ZAVÍRÁ OČI A NEVIDÍ CO VIDĚT MÁ  A NESLYŠÍ,  PO  ČEM  ZOUFALE VOLÁM.

haus.jpg

RODIČE  DĚTÍ, KTEŘÍ ODMÍTAJÍ POVINNÁ OČKOVÁNÍ  ŽÁDÁME, ABY SE DO NAŠÍ  AMBULANCE NEREGISTROVALI.

Vážení  rodiče, nezdráhejte  se  očkovat  sebe a  své  děti proti  novému koronaviru. Zůstává  s  námi  a   bude  škodit především tam, kde  mu  to  bude  dovoleno,  to je  v  neočkovaném organismu, bez  ohledu  na  jeho věk. Již  nám několikrát  předvedl jak se   dokáže  přizpůsobit  a přeorientovat  na   stále mladší a zdravější skupiny  obyvatel.  Nenechte  své  děti  napospas  a  volte  chytrý  a  rychlý  způsob jejich  ochrany.

Očkujte.

Nezapomínejme  však  také  na chřipku. V letošní  sezóně  byla v ústraní díky  striktním protiepidemickým opatřením. Nevíme  jaká  opatření  nás  budou  čekat v nadcházející  školní sezóně a nakolik budou  dodržována. Je ale pravděpodobné,  že  si  chřipka  vybere svou  daň a udeří významně a s razancí sobě  vlastní.  Buďme  připraveni i na  ni  a  očkujme  sebe i  své  děti.

KDY A JAK  PRACUJEME...

       

Pondělí: 7:30 - 11:30  12:30-15:00

Úterý: 7:30 - 11:30  12:30 -18:00

Středa:  7:30 - 11:30   12:30-15:00 Anticovidkrieg

Čtvrtek:  7:30 - 11: 30  12:30 - 15:00

Pátek: 7:30 - 11:30

Akutně nemocné - s  ohledem  na  pandemii veškeré nemocné nejprve telefonicky  konzultujeme

Prosím, preferujte pro  veškeré dotazy komunikaci přes  náš nový systém Medevio,  reagujeme  obratem, jakmile je to možné  a zároveň netelefonujeme v průběhu vyšetřování jiného pacienta, který se  právě nachází v naší  ordinaci. Zvyšujeme klid  na  práci a  tím i její  kvalitu a zajišťujeme větší soukromí  pacientům.  Děkujeme

Wave

Důležité informace:

Toxikologické informační středisko -TIS

 - nonstop služba při požití léků či jiných látek dítětem - tel.: 

224  91 92 93   nebo   224 91 54 02 

Připravte si:

  přesné informace o nehodě

  celé jméno

  rodné číslo

  zdravotní pojišťovnu

Lékařská pohotovost pro děti a dorost

Adresa: Pardubická nemocnice, budova č. 7 - dětské oddělení (zezadu)
Telefon: 466 015 405
Ordinační / Provozní doba:
Po - Pá: 16.00 - 20.00
So, Ne, svátky: 8.00 - 19.00

 

Regulační poplatek zakoupíte prostřednictvím kupónu v automatu v budově č. 15 (Informace).

 

Ošetření úrazů dětí a dorostu v době pohotovosti

Adresa: Pardubická nemocnice, Emergency komplex ambulancí chirurgie a traumatologie - budova č. 27
Telefon: 466 012 888
Ordinační / Provozní doba: 
Po - Pá: 15.30 - 7.00
So, Ne, svátky: nepřetržitě 24 hodin

 

KONTAKT:

Pediatrie Chlapková s.r.o. 
IČO: 09783695

Semtínská 56, Ohrazenice, 53353 Pardubice - v hotelu TRIM

466 400 156, 728 037 966

medevio lépe.png
ceska_asociace_pro_vzacna_onemocneni_LOG
stažený soubor (2).jpg
mamila_edited.jpg

 Zvláštní poděkování:

MUDr. Jana Šálková

 Lenka Hušková

Mgr. et. Ing. Regina Stránská

Jana Smolíková, specialista pro podnikatele

Petr Bartoš, Medevio

Pavel Netušil, Hotel Trim

MUDr. Jan Haase

Bc. Robert Chlapek

Dr. Antonín Dolák

STOJÍME VŽDY ZA DĚTMI...

466 400 156, 728 037 966

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn

©2021 by Pediatrie Chlapková s.r.o.. Proudly created with Wix.com

Čestné prohlášení

V naší ordinaci neexistuje, že  bychom při lékové preskripci nebo při doporučování vakcín byli jakkoliv motivováni ziskem či jinými  výhodami. Používáme a doporučujeme pouze taková léčiva a očkovací látky, o nichž víme, že fungují a děti z nich profitují.

Vaše MUDr. Jaroslava Chlapková

Gradient

Děkuji všem rodičům, kteří přes  veškeré původní odmítání  nakonec vzali rozum do  hrsti a nechali své dítě  naočkovat alespoň proti tetanu. Ještě více děkuji těm, kteří nechali své dítě přeočkovat i proti ostatním doporučeným infekčním   onemocněním. Ale především děkuji těm, kteří  očkují své děti automaticky a často také nepovinnými vakcínami, jelikož  chápou význam očkování a jsou schopni zdravé diskuze, zdravé rozvahy a nenaletěli na šiřitele iracionálních doporučení a dezinformací, kterých je v ČR bohužel stále  mnoho a  parazitují na  naší kolektivní imunitě o stošest. Doufám, že tito podvodnící se  stejnou zarytostí budou jednou obhajovat zcela zbytečné úmrtí dítěte, za nějž  ponesou přímou odpovědnost. A bude  smutné,  až bude  muset něčí  dítě zemřít, aby  se konečně někdo  poučil. Stupidita neboli neschopnost poučit se ze  zkušeností našich předků je bohužel šířící  se anomálie dnešní doby a vyplývá z  faktu, že  se nám dobře  vede a máme příliš  mnoho informací, po jejichž povrchu rychle kloužeme, do hloubky  se  však nedostáváme, byť  si naivně  myslíme, že už  v ní dávno  plaveme.